Rodzaje kolarstwa

 

Rodzaje kolarstwa

Ogólnie wydziela się w dzisiejszym sporcie szereg takich dyscyplin fizycznych, jakie dzielą się na wielorakie inne kategorie. Wśród nich można mówi o bardzo rozległym wachlarzu podziału, gdy w grę wchodzi kolarstwo. Jazda na rowerze ale w wydaniu nie rekreacyjnym, co profesjonalnym i zawodowym jest podzielona na szereg rozmaitych typów kategorii.hurtownia bluzek damskich wólka kosowska Mowa między innymi o kolarstwie szosowym, jakie jest jedną z najpopularniejszych odmian tego sportu.

Jak wskazuje na to już samo owe charakterystyczne nazwanie, na rowerach kolarze tej kategorii jeżdżą po szosach, drogach publicznych, gdzie ścigają się. Wszystko w granicach norm i zasad, jakie zostały wydzielone przez UCI. Następny rodzaj kolarstwa po kolarstwie szosowym to także warty wyszczególnienia odłam jakim jest kolarstwo torowe. Ma ono specjalnie przygotowane tory, one mają z reguły kształt owalny i http://pik-okna.pl/okna po nich ścigają się kolarze. Jest to rodzaj kolarstwa, jaki jest uprawiany na rowerach zbudowanych jako rowery torowe, czyli mających koła dwudziesto-ośmio calowe. Mają one przede wszystkim bardzo lekką konstrukcję, na pewno pod względem swego ciężaru są dużo lżejsze niż wyżej przybliżone modele do jazdy szosowej. Jeszcze czymś innym jest podział kolarstwa pod względem konkurencji olimpijskich.

I na tej podstawie mówi się przykładowo o takich aktywnościach rowerowych jak sprint, w tym sprint drużynowy, keirin, omnium czy drużynowe rozgrywki wyścigowe na dochodzenie. Są one typowymi odmianami kolarstwa uprawianymi zarówno przez panie, jak i panów. Gdy mowa o sprincie klasycznym, który chyba jest z tych wszystkich rodzajów najbardziej rozpowszechniony, to eliminacje odbywają się poprzez wystartowanie na wyścig składający się z toru do pokonania liczącego dwieście metrów. Ściga się w tak zwanych biegach, po dwóch kolarzy. Okrążenia są dwa i każde liczy pokonanie toru mającego ponad dwieście pięćdziesiąt metrów. Nierzadko liczy się także na tych samych dystansach trzy okrążenia na wskazanych torach. Istotne jest to, aby kolarze nie tylko po prostu jeździli, ale zaskakiwali przeciwników i konkurentów swego rodzaju taktyką.

Kolejnym wartym szczegółowszego omówienia typem kolarstwa olimpijskiego jest sprint olimpijski, jaki charakteryzuje się być kolarstwem w odmianie drużynowej. Jest to wyścig zaczynający się ze startu zatrzymanego. W skład takich konkurencji wchodzą trzyosobowe ekipy kolarskie. Załogi mają do pobicia trzy okrążenia. Jeszcze co innego to z kolei kolarstwo górskie a więc z języka angielskiego MTB czyli dosłownie mountain biking.

Artykuł napisany przez: http://www.domyzbali-krakow.pl